Grupa 1

POCZYTAJ MI MAMO...

W ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" gościliśmy w grupie mamę jednego z wychowanków – panią Annę Zarzycką, która przygotowała dla naszych małych czytelników wspaniałą bajkową podróż do świata Kubusia Puchatka i jego przyjaciół. Za prawidłową postawę podczas słuchania, ciszę i skupienie wszystkie przedszkolaki otrzymały od naszego gościa uśmiechnięte buźki.

MY JESTEŚMY KRASNOLUDKI

"My jesteśmy krasnoludki hop, sa, sa, hop, sa, sa. Pod grzybkami nasze budki hopsa, sa, hopsa, sa...". Od słów tej piosenki najmłodsze przedszkolaki rozpoczęły swoje grupowe świętowanie. Specjalnie na tę okazję maluszki przygotowały inscenizację znanej i lubianej przez wszystkie dzieci bajki pt."Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków". Nie obyło się również bez tańców i wspólnej zabawy w towarzystwie bajkowych postaci.

WYCIECZKA NA POCZTĘ

Poprzez spacery i wycieczki dzieci poznają bliskie i dalsze otoczenia. Jednym z takich miejsc, które odwiedziły przedszkolaki był Urząd Pocztowy w Oleśnie. Podczas wizyty pracownik poczty przybliżył dzieciom zasady funkcjonowania poczty oraz zapoznał z narzędziami swojej codziennej pracy. Był to również doskonały moment, aby utrwalić wiadomości na temat wysyłania listów.