Grupa 3

"WITAJ NAM BOCIANIE..."

"Kle, kle boćku, kle, kle. Witaj nam bocianie..." - powracające z ciepłych krajów ptaki to jedna z licznych oznak zbiżającej się wiosny. Dostojne, czerwononose bociany stały się również inspiracją dla przedszkolaków do stworzenia oryginalnych, wiosennych prac plastyczno-technicznych, które przyozdobiły hol przedszkola.

TEATR MAŁEGO WIDZA

Dzieci z oddziału III przygotowały dla swoich kolegów teatrzyk sylwet pt. "Savoir vivre – czyli dobre wychowanie na co dzień". Treści zawarte w przedstawieniu przybliżyły przedszkolakom zasady prawidłowego zachowania w różnych sytuacjach, a porady Dobrej Wróżki Rady stały się cenną wskazówką w codziennych zabawach dzieci.

ŚWIĘTO WRÓBELKA ELEMELKA

"Wiadomo, że wróbelek jest naszym przyjacielem, pod oknami, wciąż przed nami jest o jeden krok..." Tym razem wróbelek towarzyszył przedszkolakom przez cały dzień. Znany bohater  opowiadań i piosenek Wróbelek Elemelek stanowił przewodni temat zajęć, zabaw ruchowych i manualnych. Etapem kończącym obchody dnia patrona grupy było dokarmianie wróbelków odwiedzających przedszkolne karmniki.

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

W ramach ogólnopolskiej akcji czytelniczej coraz częściej do grona naszych czytających gości dołączają rodzice. Tym razem w świat bajek naszych przedszkolaków zabrała Pani Karolina Musiał – mama jednego z wychowanków grupy. Po wysłuchaniu bajki przyszedł czas na pytania i rozmowy, po których mali czytelnicy otrzymali pamiątkowe znaczki.