Grupa 4

WYCIECZKA DO BANKU

Chcąc poznać tajniki gromadzenia i oszczędzania pieniędzy przedszkolaki odwiedziły Bank Spółdzielczy w Oleśnie. Podczas wycieczki dzieci poznały zasady funkcjonowania banku, bankomatu oraz mogły zaobserwować pracę pani kasjerki i pracowników instytucji. Zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystały podczas zabaw tematycznych w przedszkolu.

ŚWIĘTO KRASNALA HAŁABAŁY

Z okazji święta swojego patrona przedszkolaki z oddziału IV przygotowały teatrzyk sylwet pt. "Przygody Krasnala Hałabały". Treść przedstawienia pozwoliła dzieciom zgłębić wiedzę na temat wyglądu i zachowania krasnala, a także stała się inspiracją do wykonania oryginalnych kukiełek. Po skończonej pracy przyszedł czas na wspólne zabawy z bohaterem dnia i jego leśnymi przyjaciółmi.

POMAGAMY PTAKOM

Zima to szczególny czas kiedy swoją uwagą obdarzamy ptaki pozostające w naszym kraju. Śnieg, mróz i brak pożywienia stwarzają trudne warunki bytowe ptakom i zwierzętom. Mając to na uwadze  nasi mali przyjaciele natury systematyczne dokarmiają ptaki i uzupełniają pokarm w karmnikach i na gałęziach drzew.