DZIEŃ CZYSTEGO POWIETRZA!!!

O tym, jak ważne dla naszego zdrowia i prawidłowego funkcjonowania organizmu jest czyste powietrze, wie każdy z nas. Spaliny wydobywające się z kominów domów, pojazdów czy dym nikotynowy to jedne z największych zagrożeń czystego powietrza. Dlatego też w ramach realizacji działań programu ekologicznego i obchodów Dnia Czystego Powietrza przedszkolaki poprzez zabawy tematyczne, pogadanki i doświadczenia nabywały wiedzę i umiejętności dotyczące roli powietrza w życiu człowieka, wpływu zanieczyszczeń na jego jakość oraz poznały kilka prostych sposobów dbania o powietrze, którym codziennie oddychamy. Etapem końcowym działalności dzieci były własnoręcznie wykonane ulotki informacyjne dla rodziców. Trzeba przyznać, że naszym przedszkolakom bardzo spodobało się takie połączenie przyjemnego z pożytecznym:)